Małopolska MTB Film Festival

Małopolska MTB Film Festival 2019
Małopolska została w tym roku głównym  partnerem MTB Film Festival, który od lat gromadzi w Krakowie sporą część świata polskiego kolarstwa górskiego na symbolicznym zakończeniu sezonu. Wzorem lat poprzednich w ramach festiwalu organizowane są konkursy na najlepsze amatorskie oraz profesjonalne filmy oraz „Zdjęcie Roku MTB”.

Zobacz: Relacja z Małopolska MTB FLM FESTIVAL 2019


Zapowiedź Małopolska MTB FLM FESTIVAL 2019

Dlatego - jeśli kręcisz i kręcisz (lub focisz) - zapraszamy do wysyłania swoich zgłoszeń na konkurs, bo do zgarnięcia są naprawdę poważne nagrody. Uwaga! Dodatkowe 500 zł  nagrody przewidziane jest za najlepsze zdjęcie wykonane na terenie Małopolski. Data "okienka" zamykającego zgłoszenia konkursowe to wstępnie 14 listopada. Zwycięzców poznamy podczas rowerowego wieczoru 21 listopada w kinie Kijów.Centrum  

 

Program Małopolska MTB FLM FESTIVAL 

Startujemy o godz. 18.00, w czwartek 21 listopada 2019 r. w krakowskim kinie Kijów. Imprezę otworzy część wystawowa, czyli Bike Expo, a w holu głównym będzie można oglądnąć wystawę najlepszych z nadesłanych prac na konkurs Zdjęcie Roku MTB 2019. Będzie można się też zmierzyć z watami w strefie Zwift Polska. Po zabawie odbędzie się emisja najlepszych filmów konkursowych, a na seans wieczoru zaplanowano emisję najnowszej produkcji Anthill Films, czyli "Return To Earth". 

KONKURS
Do udziału w kolejnej edycji imprezy zapraszamy wszystkich rowerowych entuzjastów !
Festiwal prezentuje filmy w dwóch konkursach amatorskim oraz profesjonalnym, a dodatkową nie filmową kategorią jest „Zdjęcie Roku MTB”. Tym samym nie ważne czy jesteś filmowcem amatorem, robisz rowerowe zdjęcia lub profesjonalnie dokumentujesz swoją zajawkę - wszystkim dajemy równą szansę na dzielenie się swoją pasją...

ZASADY UDZIAŁU
Podobne jak w latach ubiegłych do konkursu festiwalowego zaprosimy najlepszych polskich i zagranicznych producentów zostawiając jednocześnie możliwość udziału najciekawszych amatorskich produkcji tego sezonu, które swoją "dziką kartę" będą mogły zdobyć dzięki głosowaniu na łamach Facebook'a. W konkursie "Zdjęcie Roku MTB" udział wziąć może każdy, kto nadeśle swoje zdjęcie.

START KONKURSU
Termin nadsyłania zgłoszeń startuje 1 października 2019. Daje Wam to ogrom czasu by przygotować się do udziału w festiwalu. Na nakręcenie własnego filmu lub uchwycenie najlepszej swojej fotografii macie zatem cały okres wiosny, lata i znacznej części jesieni. Data "okienka" zamykającego zgłoszenia konkursowe to 14 listopada. Pełny regulamin konkursu znajdziecie poniżej.

NAGRODY
Głównym sponsorem nagród w konkursie pozostaje marka GoPro, która przeznaczyła dla najlepszych filmowców swoje flagowe modele kamer.

Nagroda główna „FILM ROKU MTB FILM FESTIVAL 2019”
GoPro HERO8 Black oraz 2000 zł w gotówce.

Nagroda główna "ZDJĘCIE ROKU MTB"
To 1000 zł w gotówce oraz równowartość 2200 zł w gadgetach rowerowych ufundowanych przez Leatt Protectives Polska.

Nagroda główna "AMATORSKI FILM ROKU"
Kamera GoPro i gadgety rowerowe od pozostałych sponsorów imprezy.

Nagroda dodatkowa "MAŁOPOLSKA MTB ZDJĘCIE ROKU"
czyli zdjęcie zrobione w regionie Małopolski
Nagroda w wysokości 500 zł

NASZE CELE
Celem festiwalu jest przegląd i promocja polskich i zagranicznych filmów rowerowych o tematyce MTB / Enduro / Downhill / BMX. Pragniemy promować najzdolniejszych filmowców i fotografów oraz integrować środowisko rowerowe w naszym kraju. Naszą ambicją  jest stworzenie z MTB FILM FESTIVAL międzynarodowej, szeroko rozpoznawalnej marki.


REGULAMIN
Małopolska MTB FILM FESTIVAL 2019

Tegoroczny Małopolska MTB FILM FESTIVAL odbędzie się w dniu 21 listopada 2019 w Kinie Kijów.Centrum w Krakowie. Celem Festiwalu jest przegląd i promocja polskich i zagranicznych filmów rowerowych o tematyce MTB. Festiwal prezentuje filmy w dwóch konkursach amatorskim oraz profesjonalnym. Dodatkową nie filmową kategorią jest bikeBoard Zdjęcie Roku MTB sponsorowane przez markę Leatt.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Silva Rerum.
Głównym partnerem festiwalu jest Małopolska.
 
SEKCJE KONKURSOWE

MTB Film Roku 2019
Amatorski Rowerowy Film Roku 2019
bikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2019 presented by Leatt
(w tym podkategoria „Najlepsze zdjęcie z Małopolski”)

 
WYMOGI KONKURSOWE

1. W konkursie profesjonalnym MTB Film Roku 2019 wszystkie prezentowane filmy powinny mieć premierę filmu w dniu festiwalu, ale nie jest to bezwzględnie wymagane. Filmy powinny być zrealizowane w 2019 roku.
2. W konkursie Amatorski Rowerowy Film Roku 2019, premiera nie jest wymagana, wymagane jest przesłanie filmu do organizatora w celu upublicznienia go na oficjalnym profilu imprezy i poddaniu ocenie społeczności festiwalowej oraz jury. Filmy, które uzyskają największe wsparcie medialne na Facebook’u (najwięcej „polubień”, komentarzy oraz wyświetleń) wyemitowane zostaną w dniu Festiwalu na dużym ekranie. Spośród wyselekcjonowanych filmów wybrany zostanie zwycięzca kategorii amatorskiej.
3. Uczestnicy konkursu bikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2019 presented by Leatt przesyłają zdjęcia do organizatora w celu upublicznienia ich na oficjalnym profilu imprezy. Spośród najpopularniejszych zdjęć (najwięcej „polubień” i komentarzy) oraz głosów Jury do konkursu głównego wybranych zostanie po 10 fotografii, które wyeksponowane zostaną w dniu Festiwalu w holu Kina Kijów.Centrum. Jury festiwalowe wyłoni z nich bikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2019.
Dodatkowe 10 zdjęć wyeksponowane zostanie w strefie promocyjnej Małopolski. Wśród nich zostanie wybrane i nagrodzone najlepsze zdjęcie wykonane na terenie Województwa Małopolskiego.

 
WERSJE JĘZYKOWE
Kopie filmowe innym języku niż polski muszą posiadać napisy w języku angielskim (nie dotyczy filmów, których językiem oryginalnym jest język angielski).

SELEKCJA
Festiwal w 2019 roku nie pobiera opłat za zgłoszenie filmów.

Terminy zgłaszania filmów do selekcji:

MTB Film Roku: specjalne zaproszenia do udziału zgłoszenia nie później niż 14.11.2019
Amatorski Film Roku: od 1.10 do 14.11.2019
bikeBoard Rowerowe Zdjęcie Roku: od 1.10 do 14.11.2019


Filmy oraz zdjęcia do selekcji zgłaszać należy w następujący sposób:

a.) Wypełniając kartę zgłoszenia dostępną pod adresem agencja@zooteka.com.pl
b.) Wysyłając pliki z filmem na wskazany w karcie adres. Szczegóły techniczne dotyczące przesyłania plików oraz linku zawiera karta zgłoszenia.
 
1. O dopuszczeniu lub odrzuceniu filmu do programu zgłaszający zostaną poinformowani w ciągu 7 dni od przesłania filmu pocztą elektroniczną.
 
2. Amatorskie filmy i oraz wszystkie zdjęcia wybrane do konkursu umieszczane będą na bieżąco na fanpage’u Facebook Zooteka oraz publikowane na stronie wydarzenia Małopolska MTB Film Festival 2019.
3. Lista filmów zaproszonych do festiwalu ogłaszana będzie na bieżąco na stronie wydarzenia Małopolska MTB Film Festival 2019 na facebooku.  
 
4. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu filmu do programu festiwalu, zgłaszający zobowiązany jest do dostarczenia materiałów dotyczących filmu (m.in. zdjęć z filmu, zdjęcia i biografii reżysera, informacji technicznych) wg listy określonej w formularzu zgłoszeniowym.
 
Wszelkich dodatkowych informacji udziela biuro festiwalu:
agencja@zooteka.com.pl
 
PROJEKCJE FESTIWALOWE

1. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu filmu do pokazów festiwalowych oraz zaakceptowaniu jej przez producenta, zgłaszający zobowiązuje się nie wycofać filmu z festiwalu.
2. Amatorskie filmy zakwalifikowane do konkursu zostają automatycznie umieszczone na profilu imprezy udostępnione użytkownikom facebooka do oceny.
 
NAGRODY

MTB Film Roku

1 miejsce
Statuetka Małopolska MTB Film Festiwal 2019, 2000 zł oraz kamera GoPro HERO8 Black
2 miejsce
Statuetka Małopolska MTB Film Festiwal 2019 oraz kamera GoPro HERO8 Silver, pakiet gadgetów od Biker House Kraków

3 miejsce
Statuetka MTB Film Festiwal, kask i gogle Fly od Bike Hole Kraków, pakiet gadgetów od Biker House Kraków

Amatorski Film Roku
Statuetka MTB Film Festiwal 2019, kamera GoPro HERO8 White, Rękawiczki Alpinestars oraz Jersey Alpinestars od Bike Hole Kraków, pakiet gadgetów od Biker House Kraków

bikeBoard Zdjęcie Roku MTB presented by Leatt
Statuetka bikeBoard Rowerowe Zdjęcie Roku 2019, 1000 zł w gotówce, nagrody rzeczowe od Leatt wartości 2200 zł (kask, kurtka, spodenki) oraz wyróżnienie w magazynie bikeBoard

Małopolska Nagroda Dodatkowa
500 zł za najlepsze zdjęcie wykonane na terenie Małopolski


PROMOCJA
1. Zgłaszający wyraża zgodę na publikację informacji o filmie na stronie wydarzenia, w oficjalnych drukach i materiałach prasowych.
2. Organizatorzy w celach promocyjnych mogą udostępnić mediom, stacjom telewizyjnym oraz partnerskim portalom internetowym zdjęcia konkursowe oraz materiały o filmach (w tym zdjęcia), zwiastun filmu (trailer) lub fragmenty filmu przesłane przez producenta, na zasadach zawartych w karcie zgłoszenia online.
3.Zgłaszający zdjęcia wykonane w Małopolsce wyrażają zgodę na wydruk finałowych zdjęć i ich używanie przez Partnera głównego festiwalu do promocji Małopolski podczas akcji promocyjnych w 2020 roku.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Zakwalifikowane do konkursu filmy udostępniane są organizatorom festiwalu bezpłatnie.
2. O dopuszczeniu zgłoszonego filmu do udziału w projekcjach festiwalowych decyduje Dyrektor Festiwalu.
3. Organizatorzy nie zakładają możliwości odwołania się od decyzji Dyrektora Festiwalu.
4. Filmy zgłaszane do selekcji poprzednich edycji festiwalu nie będą brane pod uwagę.
5. W przypadku filmów o wyjątkowych walorach artystycznych organizatorzy mogą odstąpić od wymogów regulaminowych.
6. Zgłoszenie filmu do udziału w Festiwalu Filmów Rowerowych jest równoznaczne z przyjęciem zasad niniejszego Regulaminu.
7. We wszystkich sprawach nieobjętych niniejszym Regulaminem decydują organizatorzy reprezentowani przez Dyrektora Festiwalu.
8.  Konkursy filmowe, których warunki zostały określone przez Festiwal powyżej, nie są „grą losową”, „loterią fantową”, „zakładem wzajemnym” ani „loterią promocyjną”, których wynik zależy od przypadku (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. nr 62, poz. 341 z póz. zm.).
9. Zgłoszenie filmu do udziału w Festiwalu jest równoznaczne z:
przyjęciem zasad niniejszego Regulaminu
wyrażeniem zgody przez osoby uczestniczące, na przetwarzanie przez Festiwal ich danych osobowych na potrzeby selekcji oraz w celach marketingowych Festiwalu.
10. Organizatorzy Festiwalu nie odpowiadają za naruszenia praw osób trzecich powstałe w związku z korzystaniem z nadesłanych utworów, chyba, że naruszenie jest wyłącznie zawinione przez Organizatora. W tym zakresie zgłaszający film zwalnia Organizatora od odpowiedzialności.

Strona wydarzenie na FB