Facebook link

Kolej gondolowa Jaworzyna Krynicka Krynica-Zdrój - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Kolej gondolowa Jaworzyna Krynicka Krynica-Zdrój

Kolej gondolowa Jaworzyna Krynicka Krynica-Zdrój

Zdjęcie przedstawia kolejkę gondolową na Jaworzynę Krynicką.
Czarny Potok 75, 33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 184715271
fax. +48 184715271
Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 tys. 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1 114 m. n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieźć 1600 osób. Sześcioosobowe kabiny poruszają się z prędkością 5 m/s i zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę. Przejazd koleją na szczyt Jaworzyny Krynickiej zajmuje zaledwie 7 minut.
Kolej gondolowa jest koleją jednoliniową o ruchu okrężnym. Wagoniki są wyprzęgane z liny. Wyposażone są w ławeczki oraz kosze służące do przewożenia sześciu par nart oraz snowboardu. Kolej posiada całkowite elektroniczne sterowanie, zapewniające komfort jazdy oraz bezpieczeństwo obsługi pasażerów.  Dzięki kolei gondolowej Krynica stała się nowoczesnym ośrodkiem sportów zimowych. Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Liczne trasy i wyciągi narciarskie zapewniają mnóstwo frajdy z jazdy na nartach i snowboardzie i są dużą atrakcją dla miłośników tych sportów.

Zarówno zimą jak i latem ze szczytu Jaworzyny Krynickiej można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, Tatry Słowackie a nawet, przy dobrej pogodzie najwyższe szczyty bieszczadzkie. Bliski kontakt z przyrodą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Liczne ścieżki i szlaki turystyczne zapraszają na spacery i wędrówki, a atrakcyjna trasa rowerowa daje radość amatorom rowerów górskich.

źródło: jaworzynakrynicka.pl

Powiązane treści