Ruszyły wiosenne przeglądy techniczne urządzeń w ośrodkach turystycznych Grupy PKL

Wagonik kolejki na Górę Parkową podjeżdżający do górnej stacji
W ośrodkach turystycznych Grupy PKL rozpoczęły się przeglądy techniczne. Koleje linowe będą stopniowo wyłączane z ruchu pasażerskiego, a ośrodki ograniczą funkcjonowanie. Warto zapoznać się z terminami prac w poszczególnych lokalizacjach, by jeszcze przed przestojami w pełni skorzystać z oferty poszczególnych ośrodków turystycznych Polskich Kolei Linowych.

Jeszcze do 26 marca możemy odwiedzać ośrodek Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy, tam prace serwisowe potrwają do 7 kwietnia.

Jeśli w najbliższym czasie planujemy podroż do niezapomnianego stylu retro, warto odwiedzić Górę Parkowa w Krynicy-Zdrój i w pełni skorzystać z atrakcji przed pracami, które zaplanowane są w terminie 11-27 kwietnia. W tym samym czasie rozpoczną się przeglądy kolei w ośrodku Grupy PKL na Mosornym Groniu w Zawoi. Od 11 do 28 kwietnia prace serwisowe zaplanowane są na Jaworzynie Krynickiej.

W kwietniu prace serwisowe zaplanowane są również w zakopiańskim ośrodku turystycznym na Gubałówce, tam potrwają one od 17 do 21 kwietnia.  

Na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa najdłużej w Polsce, warunki na trasach są wciąż bardzo dobre, a pokrywa śnieżna dochodzi do ok. 170 cm. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to miłośnicy sportów zimowych poszusują na Kasprowym aż do 7 maja. Prace serwisowe i przeglądy techniczne przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch na sezon wiosenny rozpoczną się 8 maja i potrwają do 24 maja.


Godziny funkcjonowania ośrodków PKL dostępne są na stronie internetowej www.pkl.pl.

PKL rekomenduje zakup biletów na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem w biletomatach lub poprzez stronę internetową PKL.
 

Terminy przeglądów technicznych:

  • 26 marca - 7 kwietnia 2023 PKL Palenica
  • 11 - 27 kwietnia 2023 PKL Góra Parkowa
  • 11 - 27 kwietnia 2023 PKL Mosorny Groń
  • 11 - 28 kwietnia 2023 PKL Jaworzyna Krynicka
  • 17 - 21 kwietnia 2023 PKL Gubałówka
  • 8 - 24 maja 2023 PKL Kasprowy Wierch

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets