Zwierzyniec, Salwator i szlak spacerowy Jacka Malczewskiego - między rzeczywistością a fantazją w grze miejskiej „Osiem portali”

Widok na Kopiec Kościuszki.
Będąc w Krakowie wiemy, że zobaczymy Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel, przejdziemy się Bulwarami Wiślanymi. To wizytówka miasta. Bogata historia, kultura i barwne osobistości sprawiają, że miejsc wartych odwiedzenia jest jednak znacznie więcej. Mając do dyspozycji nowoczesną technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) i scenariusz pełen tajemnic, zagadek i sekretów, możemy zanurzyć się w immersyjnej grze miejskiej Krakow „Osiem portali”, która poprowadzi nas malowniczym szlakiem artystów, przyrody i legend, a wszystko okraszone szczyptą magii w stylu J.R.R. Tolkiena.

Drużyna wyrusza na misję urokliwym Zwierzyńcem

Wyposażeni w iPady z systemem podpowiedzi, GPS i geocaching oraz w Zestaw Gracza, wyruszamy z pięknego Zwierzyńca, a dokładniej z największego (po Wawelu) kompleksu zabytkowego - Klasztoru Norbertanek. Trasa naszej wyprawy, w trakcie której musimy znaleźć 8 portali, wiedzie piękną dzielnicą z XIX - wiecznymi willami i szlakiem spacerowym Jacka Malczewskiego z pomnikami przyrody - okazałymi, sędziwymi drzewami. Po drodze, kierowani wskazówkami w postaci archiwalnych, czarno-białych zdjęć Krakowa, odwiedzamy m.in. Diabelski Młyn, kościół św. Salwatora
z przełomu XI-XII wieku i drewnianą kaplicę - gontynę.  Zagłębieni w przestrzeń pomiędzy rzeczywistością, a światem fantasy możemy nie zorientować się, że tak naprawdę jesteśmy nadal w centrum Krakowa.

Historyczne ciekawostki i nieoczywiste zwroty akcji

Poza główną fabułą gry, z zagadek i poznanych historii dowiadujemy się, że w Krakowie mamy największe w Polsce stanowisko łowców mamutów, a na otaczających Kraków zboczach prowadzi się 12- sto hektarową winnicę. W czasie rozgrywki poznajemy legendę o grajku, a nawet mamy za zadanie zmierzyć jedno z ogromnych drzew na trasie. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) ta niecodzienna gra miejska jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną i odkrywanie niezwykłych, nieznanych dotąd części miasta.

W grę możemy zagrać zgłaszając się do Gamescape w Krakowie:

- rezerwując przez stronę internetową www.gamescape.pl

- lub dzwoniąc pod numer +48 664 999 189 (w godzinach 13:30-19:30)

- albo pisząc na adres: hello@gamescape.pl


Powiązane treści