Back

UNESCO Małopolska - aplikacja mobilna

UNESCO Małopolska - aplikacja mobilna

Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO została powołana do życia w 1972 r. Zgodnie z nazwą jej ideą była i jest ochrona najcenniejszych zabytków i regionów świata, ważnych nie tylko z punktu widzenia historycznego, ale też kulturowego czy przyrodniczego.
Znalezienie się w prestiżowym wykazie, jakim stała się lista UNESCO, nie jest łatwe. Nominowane obiekty muszą spełniać szereg kryteriów, a o ich wpisaniu do rejestru decyduje specjalny komitet. Warunkiem koniecznym, choć niewystarczającym, jest wyjątkowa i uniwersalna wartość zgłaszanego miejsca oraz jego autentyczność. W Polsce do dziedzictwa UNESCO zaliczono 29 dóbr, z których 14 znajduje się na terenie województwa małopolskiego.

Zapraszamy Państwa do ich poznania!

Aplikacja „Małopolska Trasa Światowego Dziedzictwa UNESCO” to idealne narzędzie na zapoznania się z tymi wyjątkowymi obiektami za terenie Małopolski.
Opisy obiektów zostały urozmaicone zdjęciami, całość uzupełniona jest ciekawymi opisami miejsc spoza Listy UNESCO wartymi zobaczenia.

Aplikacja działa w trybie offline, wykorzystuje mapy OpenStreetMap oraz GPS.


Projekt został zrealizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Turystyki, Sportu i Promocji.

Pobierz aplikacje z Google Play
Pobierz aplikację z Apple AppStore
       

 
 
Play Play