Trasy saneczkowe w Małopolsce

dwie osoby na sankach w zimie
Jazda na sankach to jedno w pierwszych zimowych szaleństw, które pamiętamy z dzieciństwa. Podczas śnieżnych zim wszelkie pagórki oblegane są od rana do zmierzchu przez świetnie bawiące się dzieci. Jednak oprócz tych osiedlowych, czy lokalnych pagórków saneczkowych są też te specjalnie tworzone np. przy stacjach narciarskich.

Zjeżdżanie na sankach różni się od snowtubingu przede wszystkim formą transportu w dół stoku. W snowtubingu używa się dmuchanych kół, które obracając się śmigają w dół. Natomiast zjazd na sankach jest bardziej kontrolowany dzięki obecności płozów.
Trasy saneczkowe działają przy niektórych stacjach narciarskich Małopolski: Kamianna Ski, Tylicz Ski, Kompleks Zimowy Murzasichle, Arena Narciarska Jaworki-Homole, Grapa Ski i Stacja Narciarska Suche.
W Zakopanem działa Snowlandia, czyli Zimowy Park Rozrywki. Składa się on z wielu śnieżnych atrakcji, a jedną z nich jest górka saneczkowa. Możliwy jest  zakup biletów czasowych na górkę. Codzienne przygotowywania zapewniają dzieciom jak największe bezpieczeństwo w trakcie zabawy.
Wyjątkową atrakcją w skali nie tylko Małopolski, ale w skali europejskiej jest SankoLANDIA w miejscowości Muszyna Złockie. Na stoku Kotylniczego Wierchu (1032 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim utworzono specjalne trasy saneczkowe przeznaczone do szybkich zjazdów. Na miejscu można wypożyczyć specjalne sanki  posiadające hamulce i amortyzatory (z certyfikatem bezpieczeństwa TUV). Można korzystać z dwóch tras: niebieskiej (trzy-kilometrowej, łatwiejszej, o łagodnych i szerokich łukach) i czerwonej (trudnej o długości 2 km zwanej Ślizgostradą). Ślizgostrada cieszy się mianem największego w Europie toru naturalnego do jazdy na sankach. Więcej informacji na stronie: https://www.siedemdolin.pl/sanki/
W Małopolsce można wybrać się na sanki w różnych miejscach. Podczas zimowej aury w Krakowie i innych miejscowościach można rodzinnie wybrać się na lokalne pagórki saneczkowe. Kilka stacji narciarskich oferuje fragmenty stoków specjalnie wydzielone i przygotowywane na zjazdy saneczkowe. Natomiast wyjątkową atrakcją w skali europejskiej są naturalne tory saneczkowe w SankoLANDII w Muszynie Złockiem.

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets