Podróżuj bezpiecznie

Dezynfekcja rąk
By podróże po Małopolsce upływały w niezakłóconej atmosferze, zadbaj o przestrzeganie kilku prostych zasad.

Monitoruj stan zdrowia

Jeżeli masz jakiekolwiek objawy choroby – zostań w domu. Jeśli poczujesz się gorzej podczas wyjazdu, zadzwoń na całodobową infolinię NFZ 800 190 590.

Dbaj o higienę

W miejscach publicznych zachowuj min. 2 m odległości od innych, osłaniaj zarówno nos jak i usta, często myj ręce i dezynfekuj je środkiem na bazie alkoholu, nie dotykaj dłońmi oczu, nosa i ust. Unikaj dużych skupisk ludzi.

Wybieraj płatności bezgotówkowe. Bilety na atrakcje staraj się kupować online.

Bądź na bieżąco

Zanim przyjedziesz, sprawdź dostępność wybranego obiektu, zapoznaj się z regulaminem obowiązującym w wybranej przez siebie atrakcji, restauracji lub miejscu noclegowym.  Sprawdzaj na bieżąco zalecenia dla Polski na www.gov.pl/web/koronawirus.

Wybieraj obiekty bezpieczne higienicznie

Szukaj certyfikowanych obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi GIS. 

Małopolska jest liderem w skali kraju pod względem liczby obiektów noclegowych, które uzyskały certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Pochwalić się nim może już ponad 300 miejsc. Turyści wypoczywający w tym regionie, mogą czuć się pewni, że branża staje na wysokości zadania i wdraża szczególne środki bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19. To jednak nie jedyny certyfikat, na jaki będą mogli zwracać uwagę goście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób odwiedzających Małopolskę, Krakowska Izba Turystyczna przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka”. Wszelkiego rodzaju obiekty, hotele i atrakcje turystyczne dzięki certyfikatom wyróżniają się na tle konkurencji i wzbudzają większe zaufanie turystów, którzy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w związku z epidemią COVID-19.

 

certyfikatObiekt Bezpieczny Higienicznie

Informacja dla turystów zagranicznych

W celu ułatwienia planowania podróży i wakacji w Europie Komisja Europejska uruchomiła portal „Re-open EU” - interaktywne narzędzie, które dostarcza aktualnych informacji niezbędnych do podróżowania po krajach członkowskich Unii Europejskiej. Podróżujący znajdą na „Re-open EU” informacje niezbędne do planowania podróży i wakacji w Europie, jednocześnie dbając o zdrowie i bezpieczeństwo. Na stronie umieszczono m.in. odpowiedzi na pytania, czy możliwy jest wjazd do danego kraju w celach turystycznych, czy można się po nim swobodnie poruszać, czy w danym kraju obowiązuje obowiązkowa kwarantanna, czy do wjazdu potrzebne jest zaświadczenie lekarskie, a także informacje o obowiązujących ograniczeniach oraz środkach transportu, za pomocą których możliwy jest wjazd na teren danego państwa.

Informacje publikowane na „Re-open EU”  są dostępne w 24 językach i opierają się na najnowszych dostępnych danych dostarczonych przez państwa członkowskie UE oraz zebranych z innych publicznie dostępnych i wiarygodnych źródeł krajowych.

Multimedia