Facebook link

Tężnia solankowa Wieliczka - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Tężnia solankowa Wieliczka

Tężnia solankowa Wieliczka

Tężnia Solankowa Wieliczka
Wybudowana w 2014 roku wielicka tężnia, o powierzchni 7500 metrów kwadratowych, to największy tego typu obiekt na południu Polski. Położona tuż obok Kopalni Soli „Wieliczka”, przypominająca średniowieczny zamek, przyciąga turystów przede wszystkim ze względów zdrowotnych i rekreacyjnych.

Powstający w niej solny aerozol jest uważany za jedną z najlepszych naturalnych kuracji dla osób z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych oraz jeden ze sposobów na wzmocnienie systemu immunologicznego. Przebywanie w tężni oczyszcza drogi oddechowe, dlatego regularnie powinni ją odwiedzać alergicy, pacjenci z nieżytami nosa i krtani, zapaleniem oskrzeli, stanami zapalnymi zatok przynosowych i po przebytych ostrych infekcjach dróg oddechowych. Wizytę w tężni zaleca się także osobom zdrowym, szczególnie narażonym na zanieczyszczenie powietrza. Wyjątkowy mikroklimat w tym miejscu pozwala się także odprężyć i zrelaksować o odzyskać energię.  
Najbardziej optymalny czas przebywania w tężni dla osiągnięcia właściwego efektu to 30 minut w odległości nie mniejszej niż 30 metrów.
Dodatkową atrakcją tężni jest taras widokowy oraz ośmiokątna, ponad 22 metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę parku i górnicze szyby.


Powiązane treści