Facebook link

Powerbank siła kobiet - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Powerbank siła kobiet

Powerbank siła kobiet

Od 2022-05-26 do 2022-12-31
Trzewiki z safianowej skóry na wystawie Powerbank w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
Krakowska 46, 31-066 Kraków
tel. +48 124306342
Organizator: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Krakowska 46, 31-066 Kraków
Zapraszamy na wystawę „POWERBANK / siła kobiet” w zupełnie nowej przestrzeni Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Otwarcie odbędzie się 26 maja o godzinie 18.00 , a wystawa potrwa do końca roku.

Powerbank to zupełnie nowe miejsce Muzeum Etnograficznym w Krakowie, to przestrzeń pozyskiwania i pomnażania energii.
Każdy z zamieszczonych na wystawie poruszających wyobraźnię przedmiotów, może być punktem wyjścia opowieści o kobietach na różne sposoby zamieszanych w dzieje Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
Odwiedzający wystawę otrzymują Niezbędnik. Dzięki niemu można poznać nieco bliżej 36 bohaterek wystawy. Tak naprawdę jest ich znacznie, znacznie więcej. Hafciarki, wycinankarki, malarki, projektantki, służące, arystokratki, etnografki, boginie, gospodynie domowe, emancypantki, autsajderki, społeczniczki… Ich losy ujawniają niespodziewane powiązania. Doświadczenia kolejnych pokoleń kobiet kumulują zawartą w nich moc.
Kobiece wątki w kolekcji Muzeum stały się także inspiracją dla osób zaproszonych do działania w przestrzeni wystawy. Tak powstały: Zielnik, malatura, Olaf Cirut, 2022; Siostrzeństwo, technika własna, Olaf Cirut, 2022; Moje mame serce boli, muzyka i wykonanie Maja Luxenberg, 2022, tekst nieznanego autorstwa z pocz. XX wieku ze zbiorów MEK; oraz instalacja autorstwa Elżbiety Mirgi-Wójtowicz, Wojciecha Szymańskiego, Małgorzaty Mirgi-Tas i Moniki Szewczyk, 2022.
Zaproszenie do współudziału w zasilaniu powerbanku kierujemy do wszystkich. Każdy może zostawić na wystawie swój ślad, zapisując odpowiedź na pytanie „Skąd czerpiesz siłę?”.

baner wystawy Powerbank w Muzeum Etnograficznym w Krakowie


Obiekty na trasie