Facebook link

Kąpielisko w Strefie Rekreacji Januszowice - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Kąpielisko w Strefie Rekreacji Januszowice

Kąpielisko w Strefie Rekreacji Januszowice

widok na kąpielisko w Januszowicach z lotu ptaka po lewej strefa placów zabaw na środku kąpieliska zadaszona altana do której prowadzi most
Tadeusza Kościuszki 64, 32-090 Januszowice Region turystyczny: Kraków i okolice
tel. +48 123881102
Kąpielisko w Strefie Rekreacji Januszowice to stosunkowa nowa propozycja dla miłośników rekreacji nad wodą. Przepiękna choć niewielka plaża, czysta woda, a nawet molo którym można przejść do urokliwej wyspy. Tak właśnie wygląda strefa rekreacji, którą utworzono w Januszowicach. Ale główną atrakcją tego miejsca jest kąpielisko, które wydzielono na przepięknie położonym stawie, którego powierzchnia tafli łącznie przekracza 17 hektarów. Sama plaża i strefa rekreacji została wydzielona na długości około 150 metrów. Strefa rekreacji, w Januszowicach która powstała w 2020 r. znajduje się na terenie gminy Słomniki dojazd z Krakowa poza godzinami szczytu nie powinien przekroczyć 40 minut – trasa dla samochodów to około 15 kilometrów, zbiornik wodny widoczny jest z trasy S7 na Kielce.

Kąpielisko to wydzielona część stawu w Januszowicach na długości około 150 metrów z łącznej długości całej linii brzegowej około 2 kilometrów. Powstała tutaj przepiękna plaża wraz z atrakcjami rekreacyjnymi dla wszystkich miłośników wypoczynku kameralnego nad wodą. W sezonie letnim działa tutaj wypożyczalnia sprzętu pływającego. Plaża jest pod nadzorem ratownika wodnego, znajdują się tutaj również przebieralnie i toalety. Powstał tutaj również wygodny deptak dla krótkich pieszych wędrówek, a spacerem przez molo można również dojść na wysepkę, która jest zlokalizowana mniej więcej na środku stawu. Na wyspie powstał punkt obserwacyjny okolicznego ptactwa, które ma tam budki lęgowe, jest altana wypoczynkowa, ławeczki, chodniki i stoliki do gry w szachy. Co ważne pomyślano również o najmłodszych i przy plaży powstał kolorowy plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mają tu do dyspozycji niewielką konstrukcję ze zjeżdżalnią, drabinkami, mostkiem oraz bujak i huśtawkę wahadłową. Placyk jest wyłożony miękką, amortyzującą upadki powierzchnią. Wśród wyposażenia sporo zabawek, które aż proszą się o wykorzystania do budowy z piasku różnych fantazyjnych rzeczy. Jest także miejsce na grilla i ławeczki jak i stojaki na rowery, bowiem do kąpieliska można dojechać ścieżką rowerową na ul. Okrzei i Kolejową, do czego gospodarze terenu serdecznie zachęcają. Niezależnie od tego dla zmotoryzowanych turystów przygotowany jest też utwardzony parking na kilkadziesiąt samochodów.