Facebook link

Jakob Haberfeld Story Muzeum Wódki Oświęcim - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Jakob Haberfeld Story Muzeum Wódki Oświęcim

Jakob Haberfeld Story Muzeum Wódki Oświęcim

Na zdjęciu można zobaczyć budynek muzeum.

ul. Dąbrowskiego 4, 32-600 Oświęcim Region turystyczny: Oświęcim i okolice

tel. +48 510082651
Dzięki wizycie w tym oryginalnym muzeum można poznać od podszewki historię polskiego przemysłu monopolowego, natomiast zwiedzanie ekspozycji ma wyjątkowy smak – jest połączone z degustacją. To tutaj dowiemy się, jak wygląda produkcja najpopularniejszego alkoholu, czym zasłynęła rodzina Haberfeldów i jakie nuty smakowe ukryte są w różnych rodzajach alkoholi.

Jak produkuje się najpopularniejszy alkohol świata? Jaką historię posiada lokalny i krajowy przemysł monopolowy? Jakie nuty smakowe ukryte są w różnych rodzajach alkoholi? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskacie w Jakob Haberfeld Story Muzeum Wódki. Tu historia łączy się ze smakiem i lokalną tradycją.

Muzeum zlokalizowane przy ul. Dąbrowskiego 4 to powrót do miejsca, które powstało w 1804 roku. To opowieść o wódkach czystych, smakowych, likierach, whisky, starce, rumach, śliwowicy, które wlewano do szklanych butelek firmowych oraz porcelanowych. To także opowieść o oryginalnych etykietach, które produkowano między innymi w Bielsku oraz w Opawie. W muzeum zebrane są przede wszystkim eksponaty, które wróciły do swojego pierwotnego miejsca - muzeum mieści się na terenie dawnej Parowej Fabryki Wódek i Likierów.

Program zwiedzania obejmuje pięć etapów: zapoznanie z historią przemysłu monopolowego w kraju i zagranicą, przybliżenie losów żydowskiej rodziny Haberfeld, przedstawienie historii fabryki, omówienie różnych rodzajów wódek i likierów oraz degustacja z krótkim kursem spożywania alkoholi. Na ekspozycji obejrzeć można elementy wyposażenia fabryki, butelki, etykiety, materiały reklamowe, dokumenty, jak również prywatne przedmioty pochodzące z domu Haberfeldów, który sąsiadował z fabryką. Uzupełnieniem wystawy są eksponaty nawiązujące do innych producentów z regionu i kraju, w tym materiały multimedialne. Muzeum jednocześnie pełni rolę pubu muzycznego, w którym można degustować jak i świetnie się bawić w trakcie organizowanych koncertów i występów.

 

 

 


Powiązane treści