Facebook link

Chochołowskie Termy Chochołów - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Chochołowskie Termy Chochołów

Chochołowskie Termy Chochołów

Mężczyzna i kobieta w basenie.
Chochołów 400, 34-513 Chochołów Region turystyczny: Tatry i Podhale
tel. +48 782300301
tel. +48 781300301
Termy w Chochołowie są jednymi z największych na Podhalu i w Polsce. Wykorzystują one zasoby wód termalnych o temperaturze od 32 do 36 stopni C. W termach znajduje się 30 basenów z 3 tysiącami metrów kwadratowych lustra wody.

Baseny wypełnione są wodą termalną siarkową i solankowo jodowaną, które korzystnie wpływają na skórę, układ krwionośny oraz na stawy , a także pomagają w leczeniu miażdżycy, cukrzycy i problemów reumatycznych. Woda w  basenach wydobywana jest z głębokości prawie 3600 metrów. Znajdziemy tu baseny rekreacyjne na zewnątrz obiektu, basen pływacki, jacuzzi, wewnętrzne place zabaw dla dzieci z rodzinnymi zjeżdżalniami i łaźnią parową, a także kryty basen z wyznaczonymi torami do pływania, zjeżdżalnie pontonowe i zjeżdżalnie z zapadnią.
W Chochołowskich Termach znajduje się wydzielona strefa lecznicza, w której skorzystać można z tak zwanej beczki termalnej z wodą siarkową oraz z basenu z wodą solankowo-jodowaną.
Termy w Chochołowie posiadają także strefę SPA z bogatą ofertą zabiegów oraz największe na Podhalu saunarium. Goście mają do wyboru saunę suchą klasyczną, saunę bio z jałowcem, „Góralską Chatę”, saunę na podczerwień oraz przeszkloną saunę fińską z widokiem na Tatry, łaźnie parowe, w tym jedna aromatyczna oraz grota i izba solna z wodą kaskadową. W obiekcie znajduje się także siłownia. W Chochołowskich Termach znajdziemy także bogatą ofertę gastronomiczną. Można tutaj również organizować imprezy okolicznościowe.