Facebook link

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek

Mężczyzna jadący quadem przez łąkę.
Borek 302, 32-765 Borek Region turystyczny: Pogórza
tel. +48 146152700
tel. +48 693726857
Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK to nowoczesny kompleks rekreacyjno - wypoczynkowy, zlokalizowany około 45 km od Krakowa i 35 km od Tarnowa. Atrakcji dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności jest tu niewiarygodnie dużo. 

Na miłośników zwierząt czeka mini zoo, a stadnina koni oferuje naukę jazdy na prawdziwych wierzchowcach oraz kucykach. Na terenie 30-hektarowego ośrodka jest też park linowy, wieża wysokościowa ze ścianką wspinaczkową o różnym stopniu trudności i stumetrową kolejką tyrolską. Do gry zapraszają boiska sportowe, a w sezonie letnim czynne jest strzeżone kąpielisko z ukochanymi przez dzieci mini łódeczkami. Amatorzy mocniejszych wrażeń mają do dyspozycji tor gokartowy, mogą też wziąć udział w paintballowej bitwie na specjalnym poligonie.

Wyjątkową przygodowo - edukacyjną atrakcją jest tematyczny Świat Solnych Skał, inspirowany najstarszą na ziemiach polskich kopalnią soli w Bochni. Park, zaprojektowany w formie placu zabaw, tworzy przestrzenny labirynt, na który składają się szyb górniczy wraz z podziemnymi chodnikami, zamek żupny, wioska górnicza, osada kupiecka, statek transportowy oraz kryjówka legendarnego zbója Szyca. Tu właśnie młodzi odkrywcy po wejściu do podziemnych korytarzy poczują się jak prawdziwi górnicy. 

Na terenie ośrodka znajdują się jeszcze inne atrakcje, takie jak: Karczma Myśliwska, chata grillowa, Namiot Party Flex (powierzchnia 1200 m2), Restauracja Aquarius, tor quadów, pole do mini - golfa, grota solna. Obiekt dysponuje bazą noclegową (obejmująca około 160 miejsc w całorocznych domkach), dwoma restauracjami, zapleczem konferencyjnym oraz doskonałą infrastrukturą, pozwalającą na organizację imprez nawet dla kilku tysięcy osób. Dogodny dojazd zapewnia autostrada A4.

Położone z dala od zabudowań i miejskiego zgiełku centrum BOREK, daje możliwość wspaniałego wypoczynku, organizacji spotkania firmowego, a nawet dużej imprezy plenerowej.