Spacer „Śladami Chrzanowskich Wodociagów”

Na zdjęciu znajduje się rynek w Chrzanowie.
W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na industrialny spacer „Śladami Chrzanowskich Wodociagów”, który odbędzie się 8 września o godzinie 15:00 w Chrzanowie.

Dzieje wodociągów chrzanowskich, to niezwykły rozdział w historii regionu. Ukazuje on, przez pryzmat rozwoju techniki, walkę o dobro wspólne mieszkańców. Poznanie dziejów tego założenia inżynierskiego było również pretekstem do przedstawienia kluczowych postaci z historii miasta i regionu, którzy odcisnęli trwałe piętno na kartach dziejowych. Przywołanie imion i nazwisk osób najbardziej zaangażowanych w podnoszenie poziomu sanitarnego Chrzanowa, jak i rozwoju całej ziemi chrzanowskiej jest obowiązkiem, jaki współczesne społeczeństwo ma wobec historii. To pierwszy tego typu spacer po Chrzanowie, niezwykłym szlakiem Wodociągów, dzięki któremu poznamy urokliwe miejsca i wyjątkowe osoby związane z historią Chrzanowa, regionu i Polski.

Spacer Śladami Chrzanowskich Wodociągów organizowany jest w ramach cyklu spacerów industrialnych  "Szlakiem historii przemysłu ziemi chrzanowskiej". Spacer poprowadzi Kamil Bogusz, historyk, społeczny opiekun zabytków, członek Stowarzyszenia Za Piecem.

Organizatorami spaceru jest Stowarzyszenie Za Piecem natomiast partnerami Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich.

Udziału w wydarzeniu jest bezpłatny!

Spacer Śladami Chrzanowskich Wodociągów

 

Szlak chrzanowskich wodociagów