Facebook link

Wesele Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Wesele Kraków

Wesele Kraków

Wnętrze restauracji. Stoliki nakryte białymi obrusami. Nad jednym z nich kredens z porcelaną.
Rynek Główny 10, 31-042 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice
tel. +48 124227460
Cóż bardziej krakowskiego niż malarz i poeta Stanisław Wyspiański i jego „Wesele”, utwór zadziwiający kolejne pokolenia swoją mądrością, dotykającą ważnych spraw narodowych z pasją, ale i pełnym dystansu humorem?

Restauracja Wesele położona jest przy krakowskim Rynku Głównym, w najważniejszym punkcie turystycznym miasta, nieopodal Bazyliki Mariackiej, Sukiennic i Muzeum w Podziemiach Rynku, przy Trakcie Królewskim prowadzącym do Zamku Królewskiego na Wawelu. Stanowi bardzo dogodny punkt spotkań i miejsce na lunch lub kolację podczas pobytu Krakowa.
Wystrój restauracji nawiązuje do tradycji krakowskich zaślubin: wieńce kwiatów, chochoły, tradycyjne zazdrostki, koronki z czerwonymi kokardami, sznury czerwonych korali, obowiązkowe motywy pawich piór. Na pięterku oryginalne XIV-wieczne drewniane stropy wymalowane w motywy kwiatowe oraz odkryte niedawno piękne fragmenty zabytkowych fresków. Do tego widok na krakowski Rynek. Kuchnia tradycyjna, ale wyszukana. Lokal trafił kilkakrotnie do prestiżowego przewodnika Michelin.