Facebook link

W Starej Kuchni Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

W Starej Kuchni Kraków

W Starej Kuchni Kraków

Wnętrze restauracji. Na wprost znajdują się drzwi, pod ścianami stoliki przykryte obrusami w kratkę, na półkach słoiki z przetworami.
ul. św. Tomasza 8, 31-014 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice
tel. +48 124280022
Restauracja „W Starej Kuchni” jest urządzona w zabytkowej kamienicy położonej przy ulicy św. Tomasza, czyli tuż przy placu Szczepańskim i nieopodal Rynku Głównego.

Wystrój, nawiązujący do tradycji regionu, dzięki charakterystycznym kolorom poszczególnych sal i wnętrzom nawiązującym do rożnych klimatów, stwarza przyjazną atmosferę.  Wnętrze pełne jest miedzianych naczyń, garnków i słojów z przysmakami ze spiżarni. Jest sala kresowa z ikonami, krakowskie uliczki z elewacjami i latarniami, kuchnia z kaflowym piecem i skarbami spiżarni, a nawet „antykwariat” ze ścianą pełną namalowanych książek.  W centrum restauracji znajduje się piec opalany drewnem, w którym wypiekany jest chleb oraz przygotowywana jest część potraw. Obok kuchni polskiej, przygotowywanej z przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur w restauracji można posmakować kuchni  takich krajów, jak: Litwa, Mołdawia, Ukraina i Rosja. W lecie goście korzystają z uroczego ogródka.
Założycielem restauracji jest słynny restaurator i znawca polskiej kuchni Jan Kościuszko.