Facebook link

Magura Ski Park - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Magura Ski Park

Magura Ski Park

Mężczyzna w żółto-niebieskim komplecie sportowym zjeżdża na desce snowboardowej po ośnieżonym stoku
Małastów 27, 38-307 Sękowa Region turystyczny: Beskid Sądecki i Niski
tel. +48 183518818
1400 metrów długości i 260 metrów różnicy poziomów – tyle pokonamy zjeżdżając z Magury Małastowskiej (813 m n.p.m.) w Magura Ski Park. I jest to jedna z najdłuższych i najpiękniejszych małopolskich nartostrad.

Trasa jest średnio trudna, oświetlona, ratrakowana i sztucznie dośnieżana. Osoby mniej pewnie czujące się na nartach lub snowboardzie mogą wybrać dłuższy szlak. Trzeba będzie wprawdzie przejechać trzy kilometry, ale spadek będzie dużo łagodniejszy, a trasa równie widokowa. Na Magurze jest szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu i serwis, a także bufet. Początkujący muszą jednak liczyć na wyciągi w pobliskim ośrodku. Nie wypada nie wspomnieć o widokowej trasie narciarsko-biegowej – początek w pobliżu schroniska na szczycie Magury Małastowskiej. 2500-metrowa „Jagoda” uchodzi za jedną z najpiękniejszych, nie tylko w Beskidzie Niskim.

mapa stacji narciarskiej Magura Ski Park

piktogram parkingpiktogram naśnieżany stokpiktogram oświetlony stokpiktogram restauracjapiktogram trasy dla snowboardupiktogram szkółka narciarskapiktogram tor saneczkowypiktogram wypożyczalnia sprzętupiktogram wyciąg krzesełkowy

 

Wyciągi

  TYP     NAZWA DŁUGOŚĆ RÓŻNICA WZNIESIEŃ  PRZEPUSTOWOŚĆ
1 krzesełkowy 4-os. Magura „A” 1100 260 2200