Facebook link

Park Miniatur „Świat Marzeń” Inwałd - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Park Miniatur „Świat Marzeń” Inwałd

Park Miniatur „Świat Marzeń” Inwałd

Na zdjęciu znajduje się budowla w Parku Miniatur w Inwałdzie.
Wadowicka 169, 34-120 Inwałd Region turystyczny: Beskid Mały i Makowski
tel. +48 515107090
Park Miniatur to niezwykłe miejsce, położone w województwie małopolskim w połowie drogi pomiędzy Andrychowem, a Wadowicami.

Park położony jest na powierzchni 75 tys. m2 i umożliwia podróż dookoła świata, w ciągu jednego dnia. Ustawiono tu ponad 60 modeli najsławniejszych zabytków architektury wykonanych w skali 1:25 (większość miniatur). Odwiedzający mogą podziwiać takie perełki architektury jak: Koloseum, Wieża Eiffla, Plac św. Pawła, Brama Brandenburska, Krzywa Wieża, Statua Wolności, czy też Mur Chiński.

Dodatkowe atrakcje, które czekają na wszystkich gości to kraina ruchomych smoków, średniowieczna warownia, zielony labirynt i ogrody parku miniatur. W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, znajduje się także średniowieczny gród. Przekraczając jego progi można cofnąć się do czasów średniowiecznych. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Wędrując ścieżkami u podnóża warowni można poznać nazwy smoków, odnaleźć jaja z których się wykluwają, dowiedzieć się co te prehistoryczne stworzenia jadają na śniadanie, jak różnią się wyglądem, czy mają łuski czy pióra. W samej warowni znajdują się wiele ciekawych atrakcji m.in. można postrzelać z łuku, obserwować pracę garncarza, tkacza czy kowala.
W parku znajduje się również duży lunapark, w którym czekają atrakcje zarówno dla młodych jak i dorosłych.
W parku działa kilka punktów gastronomicznych, a w pobliskim hotelu znajduje się restauracja. 

Godziny otwarcia Parku Miniatur