Facebook link

Kuter Port Nieznanowice - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Kuter Port Nieznanowice

Kuter Port Nieznanowice

widok na kąpielisko Kuter Port Nieznanowice w dole baza gastronomiczna, po prawej plaża
Marszowice 247, 32-420 Nieznanowice Region turystyczny: Pogórza
tel. +48 123858555
Kompleks wypoczynkowy Kuter Port Nieznanowice w okolicach Gdowa jest projektowany i rozbudowywany w klimacie nadmorskiego ośrodka. Na ogrodzonym obszarze o powierzchni ponad 30 ha znajduje się m.in. piaszczysta plaża, kąpielisko, łowisko, restauracja z salą bankietową, przestrzeń wypoczynkowo rekreacyjna, kemping oraz całoroczne domki. Obiekt jest oddalony zaledwie 40 km od centrum Krakowa.

Na terenie rozległej piaszczysto-trawiastej plaży z dużym terenem rekreacyjnym znajduje się kąpielisko podzielone na trzy strefy głębokości (brodzik dla dzieci – 0,4 m; strefa dla nieumiejących pływać – 1,2 m; strefa dla umiejących pływać – 1,8 m). Nad bezpieczeństwem gości czuwają profesjonalni ratownicy. Do dyspozycji plażowiczów są także wiaty pod strzechą, w których można usiąść, zjeść posiłek i schronić się przed słońcem, sklepik z artykułami przydatnymi nad wodą, toalety, prysznice, przebieralnie i punkty gastronomiczne. Tuż przy plaży znajduje się bezpłatny parking na kilkaset pojazdów, a przy kasach stanowiska postojowe na rowery. W Kuter Porcie jest także łowisko dla wędkarzy, podzielone na dwa obszary: jeden do wspólnego wędkowania dla 40 osób, drugi podzielony na 13 indywidualnych stref, przeznaczony dla tych, którzy szukają spokoju i prywatności. 
Chętni do spędzenia tutaj kilku dni mogą skorzystać z noclegu na kempingu lub w komfortowych domkach.  Do dyspozycji gości jest także restauracja, w której oferowane są dania  m.in. ze świeżej ryby. W najbliższym otoczeniu znajduje się sporo miejsc do pieszych i rowerowych wycieczek wśród licznych stawów i zielonych terenów. Wszystkich przyjeżdżających do Kuter Portu niezmiennie łączy jedno – szukają miejsca, w którym mogą odpocząć w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku i pośpiechu, w ustronnej lokalizacji, chociaż znajdującej się dość blisko aglomeracji miejskiej.