Facebook link

Karczma na Kocierzu Targanice - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Karczma na Kocierzu Targanice

Karczma na Kocierzu Targanice

Budynek z drewnianych bali z wysokim gontowym dachem, na części budynku sięgającym do ziemi. Z dachu zwisają świąteczne lampki. Dach oraz miejsce przed budynkiem zasypane jest cienką warstwą śniegu.
Targanice, ul. Beskidzka 206, 34-120 Andrychów
tel. +48 338750610
Karczma na Kocierzu jest częścią pięknie położonego kompleksu hotelowego & SPA w regionalnym stylu.

Stoi przy najstarszym bitym trakcie handlowym w Polsce, którym przewożono sól na Węgry, a wino i pszenicę z Węgier. W latach 1784-1789, za panowania Józefa II drogę przekształcono w Gościniec Kocierski - najstarszą drogę w Polsce o bitej nawierzchni, liczącą 27 km. Prowadzi przez Przełęcz Kocierską, na szczycie której jeszcze w początkach ubiegłego stulecia, stał stary pochodzący z końca XVIII wieku zajazd, który spłonął w 1908r w pożarze, ocalała tylko drewniana studnia.
W drewnianym dwukondygnacyjnym wnętrzu utrzymanym w regionalnym stylu panuje góralski klimat, tworzony przez ludowe rekwizyty, ogień skwierczący w palenisku i akompaniament kapeli z Podhala. Na parterze usytuowana jest duża sala z barem i  dużym paleniskiem oraz dwie sale boczne, na piętrze antresola.
W pogodne dni warto odwiedzić taras widokowy, z którego roztacza się panorama okolicznych gór i lasów. W karczmie serwowane są dania przygotowywane z wykorzystaniem produktów regionalnych.