Facebook link

Gospoda Magurska Małastów - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Gospoda Magurska Małastów

Gospoda Magurska Małastów

Eleganckie wnętrze restauracji. Jedna ze ścian wykonana z cegły. Na niej duży plakat przedstawiający jesienny las. Kilka stolików nakrytych białymi obrusami. Przy jednym z nich siedzą i spożywają posiłek trzy kobiety i mężczyzna.
Małastów 135, 38-307 Sękowa Region turystyczny: Beskid Niski
tel. +48 609442336
Restauracja specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej. Do wizyty zachęca elegancki wystrój wnętrza oraz położenie.

Miejsce to leży przy trasie prowadzącej do granicy państwa ze Słowacją, lokal chętnie odwiedzają korzystający z wyciągów narciarskich w Małastowie, Magurze (odległość od stoków to zaledwie 300-500 m) i tras narciarstwa biegowego w okolicach Krzywej, wędrujący pobliskimi szlakami turystycznymi w miejscowościach Banica, Wołowiec, Przełęcz Małastowska , Bartne, a także podróżujący Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce czy szlakiem cmentarzy wojennych I wojny światowej. W pobliskiej okolicy znajduje się również stadnina koni Huculskich w Regietowie. Restauracja organizuje imprezy okolicznościowe, dysponując jedną z największych sal bankietowych z pięknym krajobrazem na Beskid Niski, urządzoną w eleganckim stylu, w której może gościć do 250 osób.
Restauracja może pochwalić się wieloma osiągnięciami m.in. za otrzymanie I nagrody w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” za „Pierogi staropolskie”, I miejsce w konkursie „Tradycyjne specjały” za „Żurek po krakowsku” czy I miejsce w konkursie „Najlepszy Produkt Europejskich Targów Produktów Regionalnych” za „Pierogi z kaszą gryczaną”.