Facebook link

Karczma Gościniec Dworski Ropa - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Karczma Gościniec Dworski Ropa

Karczma Gościniec Dworski Ropa

Wnętrze restauracji, pomalowane na biało z drewnianymi elementami. Drewniane stoły, a przy nich eleganckie krzesła. Nad częścią restauracji antresola.
Ropa 578 A, 38-312 Ropa Region turystyczny: Beskid Niski
tel. +48 183534158
tel. +48 503596334
Gościniec Dworski, określany jako „Brama Beskidu Niskiego”, położony jest we wsi Ropa w dolinie rzeki, w otoczeniu wzgórz. Dwór wraz z oficyną, lamusami i stylową karczmą pochodzi z 1803 roku. Wnętrza, urządzone ze smakiem, z zachowaniem odrestaurowanych starych sprzętów, są wytworne i utrzymane w dworskim klimacie.

To wyjątkowe miejsce przepełnione jest historią, pięknem, naturą i staropolską gościnnością. Jego atutem jest wyborna kuchnia z nutą Karpat oraz dworskiej tradycji kulinarnej. Jak na dwór przystało, kuchnia pełna jest także smaków dalekiego świata.
Na Gości czekają cudowne chwile wypoczynku w przepięknym ogrodzie, w 2 hektarowym parku dworskim, wśród ziół, kwiatów, ptaków i zapachów natury. Obejrzeć tu można zabytkowe eksponaty: starą kuźnię z wyposażeniem, piwniczkę, wozownię, młyn wiatrakowy, a także wyruszyć na wędrówkę, by odkryć piękno Beskidu Niskiego.
„Gościniec Dworski” posiada Certyfikat Małopolskiej Trasy Smakoszy, jest także Laureatem Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii „Smacznie i z tradycją”.
Pobyt w „Gościńcu Dworskim” to wypoczynek w niepowtarzalnym i urokliwym miejscu. Sercem dworu jest znakomita kuchnia, w której potrawy przygotowywane są ze świeżych produktów pochodzących z dworskiego ogrodu lub okolicznych ekologicznych gospodarstw.
Gospodyni opowie jak przechowywać i przetwarzać zioła, warzywa i owoce. Odkryje kulinarne tajemnice wypieku zdrowego, domowego chleba na zakwasie z dodatkiem: ziół, nasion, suszonych owoców i orzechów.
Rozległy ogród pełen jest starych drzew, ziół, zbóż oraz różnorodnych roślin. Znajduje się w nim również woliera dla ptactwa hodowlanego: pawi, bażantów, kaczek, różnych odmian kur oraz królików.