Facebook link

Festiwal Sacrum Profanum - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Festiwal Sacrum Profanum

Festiwal Sacrum Profanum

Od 2021-09-29 do 2021-10-03
Festiwal Sacrum Profanum 2018
Kraków
tel. +48 123542500
Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe
Wygrana 2, 30-311 Kraków
Tegoroczne wydarzenie, które odbędzie się pod hasłem „Dojrzałość”, to naturalna kontynuacja programu z 2020 roku, czyli „Młodości”, ale w programie nie zabraknie również koncertów wpisujących się w obchody Roku Lema. Wszystkie koncerty w ramach Sacrum Profanum odbędą na żywo z publicznością, a sam festiwal potrwa od 29 września do 3 października 2021 w Krakowie.

W tym roku do znanych lokalizacji koncertów – takich jak ICE Kraków czy Teatr Łaźnia Nowa – dołączają również te mniej oczywiste: gmach Muzeum Narodowego oraz Aula Akademii Muzycznej w Krakowie. W programie znalazł się także koncert, którego lokalizacja pozostanie nieznana do ostatniej chwili. „Akordy ezoteryczne” – recital Martyny Zakrzewskiej prezentujący twórczość wybitnej Barbary Buczek, której utwory przez wiele lat uchodziły za niemożliwe do wykonania – odbędzie się jako „secret show” z limitowaną liczbą wejściówek!
Koncertami LEM: Lapidarna Ekspresja Moderny oraz Summa Lemmologiae festiwal Sacrum Profanum włącza się w obchody setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema. W roku poświęconym temu wyjątkowemu twórcy obok wydarzeń literackich, naukowych czy filozoficznych nie może też zabraknąć propozycji muzycznych. Przygotowane specjalnie dla Sacrum Profanum dwa programy z premierowymi kompozycjami wykonają na żywo zespoły proMODERN oraz Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble z sopranistką Joanną Freszel.
19. edycja Sacrum Profanum to także kilka ważnych jubileuszów. W koncercie Muzyka Niedawna obok Agaty Zubel oraz Pawła Szymańskiego wybrzmi również utwór Pawła Mykietyna, jednego z najważniejszych żyjących polskich kompozytorów.
Na finał festiwalu zapraszamy na kolejny jubileusz, tym razem Arditti Quartet, który zagra specjalny rocznicowy koncert zatytułowany Arditti Quartet 47 ½ Anniversary. Usłyszymy wyłącznie kompozycje napisane dla Ardittich, co więcej absolutnie najważniejsze w ich dorobku wykonawczym lub najbliższe ich sercom. Już same nazwiska kompozytorek i kompozytorów – Neuwirth, Saunders, Paredes, Ligeti, Xenakis i Lachenmann – zapowiadają niezapomniany wieczór z tym, co najlepsze w muzyce współczesnej.
Karnety festiwalowe oraz bilety na poszczególne koncerty są dostępne na KBF : BILETY

PROGRAM:

29 września 2021 środa 20:00 Teatr Łaźnia Nowa
Spektakl Purification

30 września 2021 czwartek 20:00 Centrum Kongresowe ICE Kraków
Koncert Trzy kolory

01 października 2021 piątek
19:00
Koncert Akordy ezoteryczne
20:30
Koncert Muzyka niedawna Aula Florianka

02 października 2021 sobota Centrum Kongresowe ICE Kraków
18:00
Koncert LEM: Lapidarna Ekspresja Moderny
21:00
Koncert Summa Lemmologiae

03 października 2021 niedziela
16:00
Koncert ~dojrzałość Galeria Sztuki Polskiej - Gmach Główny - II piętro
19:00
Koncert Arditti Quartet 47 ½ Anniversary Centrum Kongresowe ICE Kraków

sacrum profanum plakat