Facebook link

Dzika Chata Zawoja - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Dzika Chata Zawoja

Dzika Chata Zawoja

Wnętrze karczmy z drewnianych bali. Drewniane stoły i ławy, białe zdobienia wokół okien.
Zawoja 1332, 34-222 Zawoja
tel. +48 338776600
tel. +48 882044916
Karczma położona u podnóża Babiej Góry, ,przy drodze głównej, przebiegającej przez Zawoję, najdłuższą polską wieś położoną u podnóży Babiej Góry – najwyższego szczytu Beskidu Wysokiego (1725 m n.p.m.).

Restauracja zarówno w architekturze, jak i kuchni z powodzeniem czerpie z dawnych tradycji regionu.
Karczmę wybudowano wg materiałów etnograficznych dokumentujących budownictwo ludowe w Zawoi. Proporcje, sylwetka i detale są oparte o cechy babiogórskiego budownictwa. Całości dopełniają regionalne potrawy, obsługa w ludowych strojach i góralska kapela oraz koncerty zespołów folkowych. Karczma leży w turystycznej części Zawoi – Podryżowanej, w bliskości Babiogórskiego Parku Narodowego. Karczma posiada dwie sale. W jednej z nich znajduje się kuty grill oraz piec chlebowy, w którym wypiekany jest swojski chleb.
W ciekawie urządzonym wnętrzu można delektować się na przykład carpaccio z buraków z oscypkiem i bryndzą polanym sosem winegret lub daniami z dziczyzny – pysznym pieczonym pasztetem oraz gulaszem z dzika podawanym z knedliczką.
Obok Karczmy znajduje się jedna z najstarszych w Zawoi przydrożnych kapliczek, której datowanie sięga XIX wieku. W środku kapliczki kryje się unikatowa, drewniana figura Matki Boskiej.