Wyjazdy motywacyjne

Osoby odbijające piłkę plażową w basenie
Małopolska z Krakowem to jedyna w swoim rodzaju skarbnica pomysłów dla organizatorów wyjazdów motywacyjnych lub integracyjnych. Jej atutem jest perfekcyjne połączenie bogactwa środowiska naturalnego, oferty kulturalnej i kulinarnej oraz różnorodnej bazy hotelowo-konferencyjnej: od luksusowych obiektów Krakowa, Zakopanego czy Krynicy-Zdroju, przez spartańskie warunki tatrzańskich szałasów, po nastrojowe zajazdy, zamkowe komnaty czy zrekonstruowane galicyjskie miasteczka.

W Krakowie można odkrywać skarby Starego Miasta, zabytki żydowskiego Kazimierza albo socrealistyczne klimaty Nowej Huty. W bliskiej okolicy stolicy Małopolski uczestnicy spotkań mogą chłonąć sielską atmosferę barwnego Zalipia i Lanckorony – miasteczka aniołów, gdzie odbywają się warsztaty pieczenia chleba, wyrobu świec czy lepienia glinianych aniołów. Kulinarną przygodę zagwarantują zakonnicy w tynieckim Opactwie Benedyktynów, którzy przygotowują posiłki w oparciu o zdrowe produkty wytwarzane według starych receptur. Malownicze pejzaże podkrakowskich Dolinek, Ojcowskiego Parku Narodowego czy Puszczy Niepołomickiej zachęcają do spędzania czasu blisko natury. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą powspinać się po skałkach, przemierzyć puszczę na rowerze albo odkryć tajemnice jaskiń. Oferta imprez motywacyjnych jest bardzo zróżnicowana: zaczynając od wielkich plenerowych rycerskich inscenizacji na tle oryginalnej scenografii średniowiecznych zamków – między innymi w Wiśniczu, Niedzicy i Pieskowej Skale, poprzez odkrywcze miejskie gry integracyjne, których uczestnicy podążają ścieżkami królów, artystów i uczonych, a na prestiżowych przyjęciach w stylowych muzealnych wnętrzach kończąc.

Na tle wyjątkowych walorów przyrodniczych doskonale prezentują się unikalne zabytki kultury i tradycji Małopolski. Skarby UNESCO są na wyciągnięcie ręki – z siedemsetletnią Kopalnią Soli w Wieliczce na czele, Starym Miastem w Krakowie, ścieżkami Kalwarii Zebrzydowskiej czy perełkami drewnianej architektury sakralnej na południu Małopolski. Starannie kultywowane jest dziedzictwo mniejszości narodowych: polskich Żydów, Cyganów, górali, Łemków i sądeckich Lachów, których wpływy widać w architekturze, muzyce, literaturze i kuchni. Ślady przeszłości odkrywają małopolskie szlaki kulturowe (ponad 50), do najbardziej znanych należą: Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Renesansu czy Szlak Tradycyjnego Rzemiosła. Na szczególną uwagę zasługują Ścieżki Papieskie obejmujące trasy górskie i kajakowe, którymi wędrował ksiądz Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Miłośnikom spokojnych wrażeń kulturalnych zaproponować można zwiedzanie zbiorów muzealnych Małopolski: od Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego na Wawelu, przez Muzeum Lotnictwa, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Farmacji, Sądecki Park Etnograficzny, aż po pamiątki polskich gór w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Kraków na mapie aktywnego wypoczynku zajmuje zasłużone miejsce. Dobrze rozwija się sieć tras turystycznych i terenów sportowych, takich jak tor kajakowy na Wiśle, a kamieniołom na Zakrzówku gości nurków z całej Polski. Sezon na aktywny wypoczynek i dobrą zabawę trwa tutaj cały rok. Zapraszają stadniny koni – z ośrodkami w Gładyszowie, Swoszowicach czy Raciechowicach, pola golfowe (wraz z infrastrukturą klubową i hotelową) w Paczółtowicach czy Ochmanowie, tereny żeglarskie nad Jeziorem Czorsztyńskim i Rożnowskim, skałki wspinaczkowe w podkrakowskich Dolinach czy wartkie rzeki na kajakarskie szaleństwo (na przykład Dunajec). Na południu Małopolski królują sporty zimowe, przede wszystkim w barwnym, pełnym folkloru Zakopanem, uzdrowiskowej Krynicy-Zdroju z Jaworzyną w tle i w innych ośrodkach, gdzie można zorganizować zawody narciarskie, snowboardowe czy skiturowy spacer. Przestrzeń dla relaksu zapewnią baseny geotermalne i bogata oferta zabiegów Spa w małopolskich uzdrowiskach. Mroźne wieczory uatrakcyjnią tradycyjne wyprawy konnych lub psich zaprzęgów przy blasku gwiazd, z pochodniami, ogniskiem i góralską kapelą, która zapewni hulanki do białego rana. Uczestnicy zorganizowanych pobytów w Małopolsce i w jej stolicy mogą przez cały rok korzystać z oferty kulturalnej. Odbywają się tu międzynarodowe festiwale, takie jak: Sacrum Profanum, Misteria Paschalia czy Festiwal Kultury Żydowskiej.

Więcej propozycji można znaleźć na stronie Krakow Convention Bureau, gdzie zamieszczone zostały najciekawsze, wyłonione w drodze konkursu, autorskie programy imprez motywacyjnych: www.conventionkrakow.pl

Rekomendowani Organizatorzy Podróży Motywacyjnych w Krakowie i Małopolsce:
 

JORDAN Group
ul. Gęsia 8
31-535 Kraków
tel. 012 341 61 64
office@jordan.pl
www.jordan.pl

JAN-POL DMC Poland
ul. Misiołka 8
31-525 Kraków
tel. +48 12 665 14 77
dmc@janpol.com
www.dmc.janpol.com

 źródło: www.conventionkrakow.pl

 

 


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets