Zagłosuj w konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski"!

Grzbiet górski w Pieninach o wschodzie słońca
Województwo Małopolskie wraz z Małopolską Organizacją Turystyczną zaprasza do głosowania w 3. edycji konkursu "Turystyczne Skarby Małopolski". Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię. Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów.

Za nami pierwszy etap konkursu

W ramach pierwszego etapu konkursu Turystyczne Skarby Małopolski zostały zgłoszone kandydatury w sześciu kategoriach:

  • Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna
  • Najciekawszy szlak turystyczny
  • Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne
  • Unikatowa atrakcja turystyczna
  • Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi
  • W gościnie – oferta kulinarna

Drugi etap konkursu - głosowanie

W drugim etapie konkursu głosujemy na wybrane obiekty. Głosowanie trwa od 2 do 21 września 2021. i polega na wypełnieniu formularza na stronie konkursowej konkurs.visitmalopolska.pl.

Zobacz ranking głosowania na dzień 20.09.2021 r.

Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Udział w nim jest bezpłatny.

Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Wszyscy Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządów gospodarczych, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, stowarzyszeń, fundacji turystycznych, prywatnych przedsiębiorców (np. właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych), zarządców szlaków, innych podmiotów działających w sektorze turystycznym oraz osób fizycznych.

Wszystkie informacje dostępne są pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

Multimedia