Zwiedzaj Małopolskę z MSIT

Kobieta trzymająca w ręce telefon komórkowy, w tle jezioro.
Dla ułatwienia dostępu do informacji o atrakcjach turystycznych i samodzielnego zwiedzania Regionu w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej powstała bezpłatna aplikacja VisitMałopolska oraz nowa odsłona portalu visitmalopolska.pl.

Treści prezentowane na portalu ułożone są w bloki tematyczne:

  • AKTUALNOŚCI - najświeższe informacje o tym, co dzieje się w regionie w formie artykułów,
  • WYDARZENIA - informacje dotyczące wydarzeń, które mają się odbyć w najbliższym czasie od wystaw i koncertów po spotkania naukowe,
  • POZNAWAJ - Kuchnię regionalną, szlaki tematyczne i dziedzictwo przyrodnicze,
  • WYPOCZYWAJ - treści podzielone pod względem aktywności: na rowerze, na nartach, ekstremalnie, nad wodą, wędrując, z dziećmi, na wsi, kulturalnie i rozrywkowo, w stylu eko.
  • ZAPLANUJ POBYT - znajduje się tam garść przydatnych informacji, po które można sięgnąć przed przyjazdem do Małopolski, a także będąc już na miejscu. W tej zakładce znajdują się ROZMÓWKI, czyli zestaw podstawowych zwrotów w aż 8 językach. Znajduje się tam również spis Punktów Informacji Turystycznej MSIT rozsianych w terenie.Punkt Informacji
  • MULTIMEDIA - gdzie można pobrać wydawnictwa o regionie w wersji cyfrowej - te same, które są dostępne bezpłatnie w punktach informacji MSIT w wersji drukowanej.
  • MAPA regionu z kilkoma rodzajami podkładów i możliwością wyszukiwania miejsc.
  • PLANER PODRÓŻY - narzędzie do ułożenia własnego planu zwiedzania regionu, wybierając najbardziej interesujące punkty.
  • WIRTUALNY ASYSTENT -  podpowie gdzie warto pojechać w oparciu o preferencje użytkownika.

Aplikacja posiada także ciekawą funkcjonalność: POCZTÓWKĘ, która umożliwia przesłanie pozdrowień do znajomych i rodziny z wybranym zdjęciem z Małopolski.

Wymagające góry, łagodne doliny, rozległe jeziora, wzgórza, a może okolice dużych miast? Małopolska dla każdego ma coś do zaoferowania. Na portalu visitmalopolska.pl w nowej odsłonie zostały wprowadzone piktogramy i mapa przedstawiająca regiony w Małopolsce. Nowy rozkład treści na stronie głównej portalu ma pomóc turyście w identyfikacji atrakcji, zlokalizowaniu ich na terenie województwa z odniesieniem do tła krain geograficznych i historycznych, a także obszarów ze sobą powiązanych.

W największych atrakcjach turystycznych zainstalowane zostały BEACONY.  Znalazły się w 183 obiektach na terenie całego województwa. Beacony, współdziałając z aplikacją mobilną VisitMałopolska, ułatwiają zwiedzanie i czynią je atrakcyjniejszym. Beacon (z języka angielskiego latarnia) to urządzenie wysyłające sygnał odbierany przez aplikację mobilną, która wyświetla treści z danym urządzeniem powiązane. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie i włączeniu bluetooth, będąc w obiekcie wyposażonym w beacony będziemy odbierać powiadomienia i wyświetlać treści powiązane z tym obiektem czy wybranym w nim eksponatem. Będziemy mogli przeczytać jego opis, zobaczyć zdjęcie, czy obejrzeć materiał filmowy. O zamontowaniu w danym obiekcie beaconów informuje tabliczka informacyjna przy wejściu.

Dzięki powyższym działaniom pozyskanie najświeższych informacji turystycznych z Małopolski jest łatwe, szybkie i kompletne.

Więcej o Małopolskim Systemie Informacji Turystycznej - tutaj.

 

 

Aby zainstalować aplikację na swoim urządzeniu wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google Play, App Store lub Sklep Microsoft. W wyszukiwarce należy wpisać „VisitMałopolska”, a następnie wybrać „ZAINSTALUJ”. Po chwili będziemy mogli cieszyć się niezwykle praktycznym panelem, dzięki któremu zawsze będziemy na bieżąco z tym, czym żyje Małopolska.

Multimedia