Wkręć się w Małopolskę z Małopolska Tour Proszowice 2024

Uśmiechnięty chłopiec w kasku
Family, Mega, Giga, a może Kids Race? Przed takim wyborem staną wszyscy, którzy 23 czerwca wybierają się na Małopolska Tour Proszowice 2024. Rowerowy rajd, z popularnego cyklu Małopolska Tour, to świetna okazja do wjechania z impetem w wakacyjny sezon, poznania malowniczych okolic Proszowic, zawarcia nowych przyjaźni, a także pokonania nowego odcinka EuroVelo 11. Nie można też zapomnieć o Kids Race dla najmłodszych, a także rowerowym show i wieczornym koncercie Myslovitz – dla wszystkich.

Małopolska Tour Proszowice – dystans dla każdego

Małopolska Tour, po raz pierwszy goszcząca w Proszowicach, to największa rodzinna impreza rowerowa w Małopolsce. Jest idealnym połączeniem aktywnego wypoczynku, ekscytującej rywalizacji, radosnej zabawy oraz poznania atrakcji regionu. W malowniczo poprowadzanych trasach raju rowerowego, na trzech różnych dystansach, może wziąć udział każdy cyklista – duży i mały, nie rozstający się z rowerem, jak i ten, który z rzadka zasiada na siodełku. Można pokonywać kilometry samotnie i szybko, a można spokojnie i rodzinnie. Choć Małopolska Tour to wydarzenie rekreacyjne, to tkwi w nim inspirująca nutka adrenaliny!

W Małopolska Tour najważniejszy jest udział, wspólne przejechanie trasy, a nie wygrana. Gdy zdecydujemy się na najłatwiejszy szlak – Family – do pokonania będziemy mieli około 13 km oraz 85 metrów przewyższeń. Na ścieżce oznaczonej jako Mega – 19 km i 154 metry przewyższeń – mogą sprawdzić się wszyscy, którzy dość często zasiadają na rowerowym siodełku. Natomiast trasa Giga przeznaczona jest dla tych, którzy lubią się zmęczyć – to 28 km oraz 225 metrów przewyższeń.

Będąc w Proszowicach warto odszukać stoisko VeloMałopolska. Tam odnajdziemy bowiem specjalistów, którzy podpowiedzą jak i gdzie podróżować na rowerze po Małopolsce. To także szansa na zdobycie bezpłatnych map rowerowych, a także najnowszego rodzinnego przewodnika rowerowego z propozycjami wycieczek, na które można dojechać pociągiem. Opisy wycieczek pełne cennych uwag oraz okraszone licznymi zdjęciami, powstały we współpracy z rodzinnymi blogerami turystycznymi: Rodzinnie dookoła świata, Wiatr w szprychach, Powsinogi, Kasai.

Małopolska Tour – Kids Race i skarbiec z nagrodami

Które wyścigi w Małopolska Tour budzą najwięcej emocji? Tu nie ma żadnych wątpliwości – to Kids Race. Najmłodsi, podzieleni na kategorie wiekowe (najstarsi mogą mieć 8 lat), startują na dystansie od 200 metrów do 2 kilometrów. Stworzono nawet specjalną grupę dla tych, którzy „specjalizują” się w jeździe na rowerkach biegowych. 

Zawody te to świetny pomysł nie tylko na popularyzację jazdy na rowerze, ale także naukę zasad fair play. Choć bowiem każde dziecko jest zwycięzcą, każde otrzymuje pakiet startowy i specjalny medal, to jednak emocje są bardzo widoczne, szczególnie u dopingujących rodziców.

Dla najmłodszych, oczywiście oprócz rowerowych wyścigów, w Proszowicach przygotowano znacznie więcej atrakcji – będzie Akademia Rowerowa, malowanie twarzy, kolorowe bańki, tor samochodowy napędzany siłą mięśni, niezwykłe zakręcone rowery, refleksomierz oraz mnóstwo okazji do zabawy.

Myslovitz na finał Małopolska Tour Proszowice

W Proszowicach 23 czerwca, podczas Małopolska Tour, świetna zabawa czeka tutaj na wszystkich – tych z rowerami, ale i bez nich. Wieczorny koncert, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Proszowicach (ul. Parkowa 10) rozpocznie się o godz. 18.30.

Tak więc wakacyjny sezon rowerowy otwieramy w Proszowicach, z przytupem!

Kolej na VeloMałopolska

Jednak to nie wszystko. Małopolska Tour to świetna okazja, by poznać najnowszy fragment EuroVelo 11. 14-kilometrowy odcinek, który prowadzi przez gminę Proszowice, kosztował 20 mln zł (dofinansowanie unijne blisko 16 mln zł). To dzięki tej malowniczej trasie, zwanej również VeloNatura, można dojechać do granicy województwa świętokrzyskiego i… dalej. 

Choć odcinek został udostępniony zaledwie kilka miesięcy temu, to turyści już mogą korzystać z certyfikowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Gdzie je odnajdziemy? To Dom Rekolekcyjny św. Norberta w Hebdowie oraz Fish Truck w Pławowicach.

I dodajemy, że VeloNatura to 270 km odcinek europejskiej trasy EuroVelo11 na terenie Małopolski. VeloNatura to malownicza i łatwa trasa rowerowa, która rozpoczyna się na granicy ze Słowacją w Muszynie, a kończy na granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. 

A tu informacje dla tych, którzy już wkręcili się w Małopolskę:

29-30.06 Białka Tatrzańska – Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2024

13.07 Piwniczna – Wyścig by Tomasz Marczyński

20-21.07 Wadowice – Małopolska 500

9-11.08 Wadowice – Puchar Świata Elity Seniorzy Trial Rowerowy

7.09 Kościelisko, Czarny Dunajec, Szaflary, Poronin – X edycja wyścigu kolarskiego Tatra Road Race 2024

1.09 Klucze – Małopolska Tour 2024 (Pustynia Błędowska)

20-21.09 Wieliczka / Niepołomice – Wyścig by Tomasz Marczyński

21-22.09 –  Małopolska MTB Tour

 

Więcej informacji:

⇒ Strona Małopolska Tour Proszowice 2024 malopolskatour.pl

FB – wydarzenie: Rodzinny Rajd Rowerowy – Małopolska Tour 2024 – Proszowice 

IG - Małopolska Tour

⇒ Trasy gpx rajdu – kliknij tutaj

Odkryj Ziemię Proszowicką, odkryj Małopolskę! 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets