Zasmakuj w podróży… po Małopolsce! Odkrywanie kulinarnych inspiracji to fascynująca przygoda

Niebieska plansza z logo Województwa Małopolskiego i obrysem kształtu Małopolski, w którym znajduje się zdjęcie kobiecej dłoni trzymającej kiść winogron, obok napis zasmakuj w podróży
Jesteś ciekaw otaczającego świata? Samo zwiedzanie nie jest już wystarczająco satysfakcjonujące? Chcesz poznawać wszystkimi zmysłami, nie tylko wzrokiem i słuchem lecz także smakiem, węchem i dotykiem? A może dopiero kiełkuje w Tobie zamiłowanie do turystyki i odkrywania niezwykłych zakątków? Jeśli tak to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję podróży… Kulinarnej wyprawy po Małopolsce! Dasz się namówić? Ruszamy?

Małopolska od kuchni

Udowodnimy Wam, że poszukiwanie wybornych smaków, aromatów oraz kuchennych inspiracji nie wymaga odległych podróży i poszukiwań. Podczas tegorocznej kampanii pod hasłem Małopolska - zasmakuj w podróży zaprezentujemy Wam nasz region od kuchni…

Pokażemy Wam Małopolskę przez pryzmat tradycji kulinarnych, tak przecież zróżnicowanych i niejednorodnych. Podpowiemy też czego koniecznie musicie spróbować odwiedzając nasz region, a także gdzie kupować małopolskie rarytasy. Na naszym szlaku spotkacie również niezwykłych ludzi, tych, którzy tworzą współczesną małopolską tradycję kulinarną. Nauczymy Was też jak samemu przygotować lokalne specjały. Uwierzcie - wyprawy po Małopolsce potrafią mile zaskoczyć i zaintrygować!

Odkryj Małopolskę z visitmalopolska.pl i na Facebooku

Jak odnaleźć kulinarne perełki? Gdzie się wybrać, by zasmakować w Małopolsce? Wystarczy, że będziecie regularnie zaglądać na visitmalopolska.pl i profil Odkryj Małopolskę na Facebooku. Tylko tak poznacie tajemnice kuchni każdego z zakątków Małopolski, przekonać się jak bardzo są niejednorodne, z jak różnych wpływów kulturowych i historycznych się wywodzą.

Dowiecie się też dlaczego podhalańskie potrawy są tak proste i składają się maksymalnie z kilku składników, a tradycje serowarnicze mają tak długą historię. Przekonacie się również, dlaczego karp zatorski to królewska ryba, jabłka w okolicach łącka są tak soczyste, a rozwój winnic w regionie to nie kwestia mody i ocieplenia klimatu. Poznacie również historie ludzi z pasją, którzy dziś wytwarzają regionalne specjały i dbają o to, aby dawne receptury nie uległy zapomnieniu.

Dla pasjonatów gotowania w Małopolsce na pewno nie zabraknie kulinarnych inspiracji i sprawdzonych przepisów. Poszukiwaczom kulinarnych pamiątek z podróży służymy zaś wskazówkami, gdzie znaleźć najsmaczniejsze produkty.

Niepowtarzalny smak Małopolski

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby nasze podróżowanie było bardziej przyjazne środowisku naturalnemu, nie pozostawiało śladu węglowego. Własne nogi albo rower niejednokrotnie zastępują samochód. Ale warto zastanowić się również nad tym, czy przysmaki, którymi raczymy się podczas wycieczek, są zdrowe, ekologiczne, tradycyjnie wytwarzane, a ich niepowtarzalny smak, który staje się wspomnieniem ma źródło w tradycyjnej recepturze.

Zachęcamy, abyście w tym roku nie tylko byli ekoturystami, ale także turystami kulinarnymi! Świadomymi, otwartymi na nowe smaki, wrażenia, ale także niezwykłe opowieści związane z lokalną kuchnią. Postaramy się Wam w tym pomóc!

Turystyka kulinarna – wielosmakowa przygoda w Małopolsce

Turystyka kulinarna jest jak kolejny stopień wtajemniczenia w odkrywaniu otaczającej nas rzeczywistości. Dlaczego jest ona taka ważna? Bo uruchamia wszystkie zmysły!

Każde miejsce posiada nie tylko zabytki, atrakcje, szlaki i obiekty umożliwiające aktywny wypoczynek, ale także unikalne smaki, aromaty, a nawet tekstury, które możemy poczuć, chłonąć i dotykać. Wspólne biesiadowanie jednoczy wokół stołu, pozwala nawiązywać nowe znajomości, więzi i relacje z najbliższymi, których często brakuje nam na co dzień.

Kuchnia łączy tradycję z nowoczesnością, czerpie z natury to, co najlepsze, by służyć człowiekowi. Poprzez kulinarne inspiracje wnikniecie głęboko w historię regionu, lokalne rzemiosło, tradycje rolnicze, zwyczaje lokalnej ludności, będziecie bardziej otwarci na naturę i jej dary. Uwierzcie, turystyka kulinarna, to nie tylko kwestia jedzenia, to absolutnie wyjątkowa, wielowymiarowa przygoda!

Dacie się namówić? Z pewnością tak! Smakujcie Małopolski!!!

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets