Odkrywaj Małopolskę w wakacje – naturalnie i nowocześnie!

Kobietę, którą w ręku trzyma telefon z włączona aplikacją VisitMałopolska. W ekranie telefonu odbija się jej twarz. Ubrana jest w kas i okulary przeciwsłoneczne, na rękach ma rękawiczki do jazdy na rowerze.
Długo oczekiwane wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już wkrótce rozpocznie się czas beztroski nie tylko dla uczniów i studentów, ale także dla dorosłych, którzy w lipcu i sierpniu zwalniają nieco tempa i odpoczywają podczas urlopów. Oczywiście niezmiennie rekomendujemy Małopolskę jako najlepszą destynację na beztroski letni relaks. Jednak co powiecie, aby do naszego aktywnego wypoczynku na łonie natury wykorzystać technologiczne nowinki? Myślicie, że to zbędny dodatek, technologia kłóci się z naturalnym rytmem przyrody – nic bardziej mylnego. Dzięki aplikacji Visit Małopolska możemy mieć swój osobisty spersonalizowany przewodnik turystyczny we własnym smartfonie!

Planowanie wakacyjnych wycieczek to nie lada wyzwanie: wybór środka lokomocji, trasy, selekcja atrakcji turystycznych które koniecznie chcemy zobaczyć, znalezienie noclegu, restauracji, gdzie zjemy coś pysznego, spełnienie wszystkich oczekiwań podróżujących z nami bliskich – może przyprawić o zawrót głowy… Mamy na to jednak niezawodny sposób. Wystarczy tylko pobrać ze sklepu internetowego darmową aplikację Visit Małopolska i zainstalować ją za swoim smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym, które zawsze zabieramy ze sobą. Aplikacja jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze, każdy bez trudu będzie mógł korzystać z jej funkcjonalności. Dla jej prawidłowego funkcjonowania wystarczy Internet, dostęp do lokalizacji urządzenia, aparatu oraz włączony Bluetooth. Po udanej instalacji mamy w telefonie swojego własnego, prywatnego przewodnika, z którym podróżowanie będzie o wiele łatwiejsze.

Aplikacja umożliwi nam dostępność wszystkich aktualności turystycznych i kalendarza wydarzeń w regionie w jednym miejscu. Wystarczy wykorzystać dostępne filtry, aby wybrać atrakcję lub imprezę, w której chcemy uczestniczyć podczas wycieczki. W module zatytułowanym miejsca, odnajdziecie z kolei opisy i wizytówki najciekawszych Małopolskich atrakcji. Szczególnie bliskie nam atrakcje, trasy turystyczne i wydarzenia w każdej chwili możemy dodać do zakładki ulubione, przez co wybrane przez nas, najważniejsze informacje będą zawsze pod ręką. Dotarcie do nich ułatwi interaktywna mapa, która zawsze pomoże w znalezieniu właściwej drogi do wybranego celu.

Niezwykle przydatnym narzędziem na etapie przygotowania do letnich wojaży jest planer podróży. Wystarczy za pomocą kilku kliknięć wybrać punkt początkowy i końcowy trasy, punkty pośrednie, a aplikacja doskonale zaplanuje naszą drogę. Jeśli czas podróży jest dłuższy, aplikacja podpowie miejsca noclegowe w pobliżu oraz dodatkowe atrakcje, które warto odwiedzić, pomimo, że początkowo nie braliśmy ich pod uwagę. Interesujące nas treści możemy sortować tematycznie, przez co o wiele łatwiej dotrzemy do tego co interesuje nas najbardziej, gdy podróżujemy po Małopolsce latem, zimą czy np. z dziećmi. Aplikacja daje nam również dostęp do informacji o dostępnych trasach turystycznych, w tym także rowerowych. Istnieje możliwość wykonania swojej własnej pocztówki z Małopolski z wykorzystaniem prywatnych zdjęć wykonanych podczas podróży. Własnoręcznie przygotowaną kartkę z pozdrowieniami możemy przesłać elektronicznie rodzinie i przyjaciołom.  Zastosowana w aplikacji technologia AR wskaże nam też warte uwagi atrakcje znajdujące się w naszym sąsiedztwie. Każdy może również skorzystać z usług wirtualnego asystenta, który pomoże nam w nawigacji.  Jeśli tylko mamy na to ochotę możemy korzystać z aplikacji jak z komunikatora internetowego i rozmawiać z innymi użytkownikami. To świetna sposobność by móc porozmawiać z bardziej doświadczonymi podróżnikami i poprosić kogoś o radę lub rozwiać wątpliwości.

Dzięki aplikacji i włączonej funkcji bluetooth na naszym smartfonie zwiedzając 181 obiektów turystycznych na terenie całego regionu odbierzemy sygnały z 1000 beaconów, które współdziałając z aplikacją mobilną VisitMałopolska zamienią naszą wycieczkę w niezwykłą przygodę z pogranicza świata realnego i wirtualnego. Czym są tajemnicze beacony? Beacon (z języka angielskiego latarnia) to urządzenie wysyłające sygnał odbierany przez aplikację mobilną i niczym latarnia „oświetla” drogę turysty wśród kolejnych eksponatów. Osoba poruszająca się po muzeum, gdy zbliży się do danej atrakcji jest informowana o szczegółach oglądanego przedmiotu. Na ekranie telefonu można przeczytać jego opis, zobaczyć zdjęcie, czy obejrzeć materiał filmowy. O zamontowaniu w danym obiekcie beaconów informuje tabliczka informacyjna przy wejściu – bez trudu dowiemy się o ich obecności.

Instalujcie zatem aplikację na swoich telefonach i korzystajcie z niej zarówno na etapie planowania jak i podczas samej podróży. Gwarantujemy, że poczujecie się bardzo komfortowo posiadając osobisty przodownik turystyczny we własnym smartfonie dostępny w każdym momencie, wszędzie tam, gdzie się znajdziemy i będziemy odkrywać Małopolskę – naturalnie!

 

 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets